Zavaró frekvencia jeleket kísérő fluktuációi

Üdvözlöm önöket. Kerepeczki Zsolt vagyok. A hobbim a Gravitációs hullám csillagászat. Több mint tíz éve foglalkozom fizikával minden nap és négy éve a Gravity Sry spektogram képeit elemzem, ez idő alatt számtalan új hibaosztály feltérképezésében vedtem részt. Az évek alatt minden elérhető és a Gravity Spy felületén tevékenykedő tudósok álltal is javasolt oktatási lehetőséget megtanultam és elvégeztem. Sikeresen elvégeztem a Gw Open Data Worksopot is és több egyetem ingyenesen elérhető tananyagát is az asztrofizika tekintetében részletesen áttekintettem, megtanultam. Természetesen számos kérdésem lenne amit részletesebben is megszeretnék érteni.
A Gravity Spyben tevékenyen résztvevő tudósok segítsége álltal és a számtalan publikáció és oktató anyagok a témában részletes ismereteket jelentenek a zavaró frekvencia jelek kutatása tekintetében számomra. Természetesen nem az önök szintjén, de nem vagyok laikus és biztos lesznek más témában is kérdéseim. Nagy segítségre lenne szükségem. Röviden : Kutatásom a ligo fő zavaró frekvencia jeleinek háttér fluktuációs eloszlásának feltérképezése lenne. Sehol nem találok olyan szintű információt mint az önök által részletesen kifejtett oktató felületek ahol a spektogram képek fluktuációs mintázatát vagy háttér ismereteinek bemutatását ismertetné. Talán önök közül van olyan szakértő aki hasonló témában kutat? A végső célom, hogy a háttérzaj, amelyet látunk, tartalmaz némi kisebb hozzájárulást a tér-idő geometria halvány ingadozásaiból, de túlnyomórészt a műszeres zaj uralja. (Megfordítva, a kozmológiai érdeklődésre számot tartó tér-idő fluktuációk - eltekintve a meglévő lézeres interferométerek által észlelt rövid ideig tartó kompakt bináris koaleszcencia (CBC) eseményektől - sokkal lassabb időskálán mennek végbe, milliHertztől (tíz perc) a nanohertzig (tíz év) . ), mint amennyit ezek az interferométerek érzékelni tudnak.), de amennyiben a zajforrásokból származó zavaró frekvencia jeleket kísérő fluktuációkat ki tudnám szűrni, csoportosítani könnyebben tudnék koncentrálni a tér-idő fluktuációk geometriai elemzésére. Minden tanácsot és segítséget szivesen fogadok.